Tento týden se v chrudimských obchodech kradlo o sto šest. Třeba v Penny marketu zadrželi zloděje, který se nehodlal jen tak držet při zemi. Hned po osmé hodině ranní se tento výtečník z Borohrádku pokusil ukrást deset půllitrovek rumu a k tomu návdavkem přidal pět lahví ginu. To vše za osmnáct stovek. Ostraha zloděje chytla a předala hlídce městské policie. Ta mu uložila blokovou pokutu tisíc korun a zboží bylo vráceno zpět do prodeje.

Kdo ví, zda ke krádeži vedla zloděje prsních řízků chuť na dobrou večeři. Jde o muže z Chrudimě, který se vydal na pochůzku po prodejnách, aby maso zdarma získal. Bylo úterý, půl třetí odpoledne, kdy ho chytli při krádeži kuřecích prsíček za 535 korun poprvé. Strážníci mu udělili tisíc korun blokové pokuty. Jeho cesta ale vedla dál, za hodinu už byl v Penny marketu v ulici Obce Ležáků.

Tam se opět pokusil balení řízků za 521 korun ukrást, což neušlo očím zaměstnanců prodejny. Přijeli strážníci, udělili „starému známému“ blokovou pokutu tisíc korun a odjeli na základnu.

Nevyšlo to dvakrát, třeba bude šťastná trojka. Možná právě tato slova měl na mysli zarputilý zloděj a vydal se do Lidlu. Bylo čtvrt na šest, když pracovnice prodejny volala městskou policii o krádeži prsních řízků za 419 korun.

Hlídka městských strážníků se už asi nedivila. Po sepsání úředního záznamu muži s neodolatelnou chutí na kuřecí řízek udělila již třetí pokutu tisíc korun.

Nutno podotknout, že strážníci ani v jednom případě peníze neobdrželi, tři tisícovky zřejmě budou muset vymoci úředníci z oddělení městských pohledávek.