Z pokusu o vraždu se bude zodpovídat muž, který se podle obžaloby letos v Pardubicích snažil objednat likvidaci své přítelkyně a jejího syna. Za tento čin byl ochoten zaplatit několik stovek tisíc  korun, dokonce předal i zálohu. Datum stanovil na den, kdy se měl se ženou setkat u soudu.

Z pokusu o vraždu státní zastupitelství viní také Tibora H. a Štefana H., kteří se letos v dubnu dostali v Chrudimi  do sporu s jiným mužem, a pak ho  napadli pěstmi a baseballovou pálkou. Pálkou útočili zejména na hlavu napadeného a způsobili mu velmi vážná zranění, kterým muž nepodlehl jen díky včasné lékařské pomoci.

Krajský soud bude také pokračovat v hlavním líčení s mužem, který je obžalován, že před dvěma lety, kdy pracoval v nemocnici jako sanitář, znásilnil těžce tělesně postiženého pacienta.

Soud bude znovu řešit případ jednatele společnosti s ručením omezeným, který je podezřelý ze zpronevěry, podvodu a porušování povinnosti při správě cizího majetku se škodou kolem 63 milionů korun.  Nejvyšší soud původní rozsudek zrušil a případ vrátil do Hradce Králové.

Soudci se dále budou zabývat případem skupiny lidí z České republiky a z Polska, kteří údajně organizovali a financovali nákup léků k výrobě pervitinu a tuto drogu potom vyráběli a na různých místech prodávali.

Krajský soud by měl také pokračovat v projednávání žádosti o obnovu řízení v kauze Vladimíra Gini odsouzeného na 14 let do vězení za zorganizování vraždy seniorky v Olešnici.