Podle obžaloby zavražděný Munzar Salavce a Zemana vydíral. Proto oslovili recidivistu Feierfeila, aby ho za odměnu 50 až 100 tisíc korun zastřelil. Stalo se tak osudný den u obce Litič na Trutnovsku. Na jiném místě později Zeman třemi ranami zastřelil i Munzarovu přítelkyni, aby je nemohla prozradit. Salavec u druhé vraždy nebyl.

Těla zavražděných pachatelé zakopali v lese u Sobotína na Šumpersku. Zastřelenému muži navíc ukradli zlatý řetízek a značkové hodinky. Automobil Octavie, v němž mrtvé převáželi, odvezli do Prahy, kde auto na jednom sídlišti odstavili. Podezřelé policie zatkla v listopadu 2006.

Všem třem obžalovaným hradecký krajský soud již 3. srpna loňského roku udělil výjimečné tresty. Pavla Feierfeila poslal do vězení se zvýšenou ostrahou na 23 let, Tiboru Zemanovi vyměřil dvacetiletý pobyt za mřížemi a Jiří Salavec odešel od soudu s devatenáctiletým trestem.

Proti tomuto rozsudku hradeckého krajského soudu se obžalovaní odvolali. Dne 14. listopadu 2007 Vrchní soud v Praze rozhodl, že Tibor Zeman stráví ve vězení dvacet let, jeho komplici Jiřímu Salavci snížil původní trest z 19 na 14 let. O celých pět let zmírnil trest také Feierfeilovi. Ani s tímto rozhodnutím nebyli obžalovaní spokojeni a dovolali se k Nejvyššímu soud. Ten 14. srpna 2008 potvrdil Pavlu Feierfeilovi původní dvacetiletý trest. Případy Salavce a Zemana Nejvyšší soud vrátil do Hradce Králové k novému projednání. To začalo letos 6. listopadu a pokračovalo včera závěrečnými řečmi a vynesením rozsudku.

„Ztotožňuji se s názorem Nejvyššího soudu, že nelze obžalované uznat vinnými vraždou spáchanou v úmyslu získat majetkový prospěch,“ řekla státní zástupkyně Hana Flídrová s tím, že vydírání ze strany Munzara měli řešit jiným způsobem.

Krajský soud ve čtvrtek původní tresty snížil u Zemana o jeden rok, u Salavce o dva roky. Předseda senátu Luboš Sovák to zdůvodnil změnou právní kvalifikace trestného činu, kterou hradeckému soudu uložil Nejvyšší soud. Původně byli oba muži obžalováni z vraždy, jejímž motivem byl majetkový prospěch, kde je trestní sazba od 12 do 15 let. Včera soud jejich počínání zhodnotil jako vraždu, u níž je spodní hranice trestní sazby snížena na 10 let.
Včerejší rozsudek krajského soudu není pravomocný. Tibor Zeman se na místě odvolal, Jiří Salavec a státní zástupkyně Hana Flídrová si ponechali lhůtu na rozmyšlenou.