V úterý policisté v chrudimské ulici Obce Ležáků zatkli dvaapadesátiletého muže z Chotěboře, a to na základě příkazu k zatčení vydaného Okresním soudem v Chrudimi. Noc strávil v policejní cele a následující den okresní soud vypracoval příkaz k dodání do vazby. Poté putoval zatčený muž do Vazební věznice v Hradci Králové.

Policisté kriminální služby také tento týden vypátrali dvě celostátně hledané osoby.

Ve středu po 14. hodině byl ve Štěpánově u Skutče v ubytovacím zařízení odhalen 41letý muž. Okresní soud v Chrudimi na něj vydal příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. Hledaný byl zadržen a eskortován k administrativním úkonům na obvodní oddělení policie do Skutče. Následně pak byl převezen do Vazební věznice v Hradci Králové.

Druhou hledanou osobou byla 36letá žena, po které bylo vyhlášeno celostátní pátrání začátkem ledna na základě žádosti soudu. „Hledaná žena byla vypátrána ve středu, a to v dopoledních hodinách v jednom bytě v Hlinsku. O jejím současném pobytu byl ihned vyrozuměn samosoudce okresního soudu. Celostátní pátrání bylo odvoláno,“ uvedla tisková mluvčí chrudimského policejního odboru Věra Hamáčková.