Vyšetřování sobotní tragické nehody v Boršově vrcholí. Neznámý řidič tehdy srazil dvacetiletého muže a ujel. Mladík na následky vážných zranění zemřel. Kriminalisté podezřívají jednoho řidiče z Moravskotřebovska. Jeho totožnost ale plně odhalí až po výsledcích pitvy a znaleckých posudků.

„Podezříváme muže ve středních letech z Moravskotřebovska. Nyní usilovně hledáme dostatečné množství důkazů a čekáme na výsledky šetření znalců. Možného pachatele jsme vytipovali na základě intenzivního policejního vyšetřování a informací od všímavých osob. Výzva v tisku byla účinná,“ sdělil k závažnému případu Jaroslav Krůl, zástupce ředitele svitavské policie pro trestní řízení. Během několika dní kriminalisté vyšetřování uzavřou a zveřejní podrobnosti případu.

Neštěstí se stalo v sobotu před čtvrtou hodinou ráno na silnici v Boršově. Neznámý řidič srazil dvacetiletého muže a z místa nehody ujel. Mladíka našel po půlhodině šofér pekařského automobilu. Zraněný ale během transportu vrtulníkem do nemocnice zemřel. „Ten, kdo dokázal srazit člověka a potom ujet, se nemůže nazývat člověkem, ale hyenou. Je to nepochopitelné jednání. I když byl řidič v šoku, měl zavolat okamžitě záchrannou službu. To nepomyslel na to, že na toho kluka čekala rodina,“ píše v internetové diskusi na webu Svitavského deníku Janek.

Kriminalisté totožnost možného pachatele zatím tají. Podle vyjádření Jaroslava Krůla ale podezřelý řidič nebyl opilý. Případ bezohlednosti nadále sledujeme a v nejbližších dnech přineseme další informace.