„Prošla jsem Přečáplicemi a na úrovni transformátorového domečku, který stojí na kraji vesnice dodnes, jsem se zastavila,“ vzpomínala s bolestivým pohnutím Marmonová během našeho setkání počátkem 90. let.

„Šla jsem dál jako v tranzu“

„Nebylo to přesně místo noční střelby, zato mě upoutaly takový divný rýhy u okraje silnice. Jako by někdo táhnul něco těžkýho škarpou do vojtěškovýho pole. Dostala jsem strach. Aby tam zas byl někdo schovanej! Třeba ten chlap! Ale přece jenom jsem šla, jako v tranzu! Bylo to jen dvacet metrů od silnice, pro mě ale věčnost! A najednou, na konci vyšlapaný cestičky, jsem uviděla ležet polonahé ženské tělo! A mně v tu ránu došlo, proč ten chlap střílel. Nejdřív zabil tuhle, já se do toho připletla a on mě chtěl odstranit jako svědka! Málem jsem se strachy zbláznila - co když si mě pamatuje a zase si na mě někde počíhá!“

Marmonová se ovšem tehdy v pořadí zmýlila, rošáda proběhla opačně… Mrázek totiž během střelby na ni ejakuloval a jeho touha zabíjet opadla. Proto nechal Elenu odejít. Jenomže deviant byl tak drzý - a tak sexuálně vznětlivý - že se do Hořence vrátil a počíhal si na další oběť!
Hra o ohavnou smrt

Byla to tragická hra osudu, když krátce po půlnoci se dvě dívky dohadovaly, která odjede se spřáteleným motocyklistou jako první. Nakonec usedla na tandem Vlasta, sundala z unavených nohou střevíčky a svěřila je Marii. Dívka s dvěma páry bot se vydala do noci sama. Nevěděla, že se nehraje o svezení, ale o život! Přesně řečeno, že na ni zbyla předčasná a ohavná smrt.

Vražda 16leté Marie Dvořákové nabudila kriminalisty na maximum. Nebrali si servítky - především odmítli uvěřit, že zázračně přeživší oběť objeví další mrtvolu stejného pachatele. To ať si slečna Marmonová nechá na detektivní román!

Není to náhodou třeba tak, že nám něco tají? Třeba pachatelovu totožnost? Marmonová si pobyla několik týdnů ve vazbě, nakonec ji museli pustit. Zejména po balistické expertíze, která prokázala, že Pajúrková, zastřelená v září 1951, a nyní i Dvořáková zemřely stejnou zbraní!

pokračování ve středu

Viktorín Šulc