Zlodějka mu namluvila, že nese přeplatek za vodné a přitom provede kontrolu vodoměru. Poté v bytě požádala o rozměnění dvoutisícové bankovky. Muž peníze na rozměnění vyndal ze dvou obálek, které poté zanechal na stole v kuchyni. V tu chvíli u bytu zazvonila druhá žena. Majitel tedy odešel ke dveřím, podívat se kdo zvoní. Tohoto okamžiku využila zlodějka v bytě a z obálek mu odcizila šest tisíc sedm set korun.

Jako tradičně před blížícími se vánočními svátky se opět začínají množit případy okradených seniorů. „Policie neustále varuje občany ,aby do svého bytu nikoho cizího nevpouštěli. Tito zloději mají vždy připravenou nějakou záminku, jak se do bytu dostat. Především staří lidé jsou velice důvěřiví a neznámou osobu pozvou dovnitř. Pak je již scénář ve všech případech stejný. Využijí sehraného okamžiku, kdy senior není pozorný a ukradnou jeho naspořené peníze,“ varuje tisková mluvčí chrudimské policie Věra Hamáčková.

Upozorňuje zároveň na nebezpečí především děti a vnoučata seniorů. Právě nejbližší lidé v rodině mohou své babičce nebo dědečkovi vhodným způsobem říci, že nemají nikomu důvěřovat a nikoho cizího do bytu nevpouštět. Jen tak mohou zabránit tomu, aby se podobné případy krádeží nestávaly.