V bankomatu u prodejny Penny Market v ulici Obce Ležáků nalezla žena hotovost ve výši 10 000 korun, kterou její předchůdce sice vybral ze svého účtu, ale peníze si již nesebral. Nálezkyně odolala svodům snadného výdělku a obrátila se na Městkou policii Chrudim. Dorazivším strážníkům předala bankovky. Peníze však v rukou mužů zákona nezůstaly dlouho, neboť během sepisování předávacího protokolu k nim přistoupila skutečná majitelka hotovosti, a když prokázala, že skutečně patří jí, strážníci jí obnos vydali.

V chrudimské prodejně obchodního řetězce Lidl se v pátek odpoledne chtěla pořádně napakovat dvojice bulharských zlodějů. Ti se pokusili ukrást zboží celkem za 4600 korun, ale zadržela je ostraha prodejny. Lumpové však s přestupkem nesouhlasili, a tak o jejich trestu rozhodne až přestupková komise při MěÚ Chrudim. Neporušené zboží se posléze vrátilo do prodeje.

Před garážemi ve Škroupově ulici zastavil šofér z Dřenice tak nešťastně, že zablokoval výjezd jednomu se zaparkovaných vozidel. Jeho řidič se obrátil na strážníky. Muži zákona zjistili, že auto patří semilské firmě, ale toho, kdo seděl za volantem, se kontaktovat nepodařilo. Proto hlídka přivolala odtahové vozidlo, aby překážející auto odstranili. Ještě před příjezdem odtahovky se však dostavil dřenický řidič, jehož strážníci rovnou potrestali blokovou pokutou ve výši 500 korun a bude muset uhradit i náklady na přivolání odtahové služby. (lv)