Mladý agresor z Prahy však s nelibostí nesl příjezd mužů zákona a chtěl se s nimi pustit do křížku. Strážníci jej však zklidnili pomocí několika chvatů a na ruce nasadili želízka. Přivolaní policisté dali mladíkovi dýchnout a zkouška prokázala 2,53 promile v dechu. Po vyšetření v nemocnici byl agresor převezen na pardubickou záchytku. Případ bude mít ještě dohru na  Přestupkové komisi při MěÚ Chrudim.

Chrudim – Být drzý na policisty se nevyplácí. Přesvědčil se o tom čtyřiačtyřicetiletý muž v neděli večer před jedním z chrudimských barů. Hlídka na místo přijela, protože několik hostů si začalo hlasitě vyměňovat své názory a hrozilo, že spor přeroste ve rvačku. K žádnému incidentu však nedošlo. Policisté na místě začali událost prověřovat. Jeden z mužů však nechtěl spolupracovat. Na výzvu k prokázání totožnosti odpověděl, že nebude nic prokazovat. Policista jej proto znovu vyzval, načež se mu dostalo odpovědi: „Já na to s..u a jdu pryč, co mně uděláte?" Dotyčný se otočil a chtěl odejít.
„Podezřelý skončil v poutech na služebně. Zde se začal chovat slušně a dokonce z kapsy vytáhl bez jakýchkoliv problémů a řečí občanský průkaz. Kuráž při chování před barem mu zřejmě dodával alkohol. Naměřeno mu bylo 1,76 promile. Jeho chováním se bude nyní zabývat přestupková komise. Ta může za takovéto jednání uložit pokutu až 20.000 korun," dodává policejní mluvčí Jiří Tesař.

Chrudim – Během sobotní večera obešli strážníci chrudimské hospody, aby prověřili, zda nepodávají alkohol nezletilým. Zastavili se celkem ve dvanácti podnicích a jen v jednom narazili na trojici sedmnáctiletých mladíků s alkoholem v ruce. Jen o rok starší obsluha proto dostala pokutu.

Chrudim – Muž z Přestavlk se pokusil ukrást žárovku za 40 korun z místní prodejny Kaufland. Zboží si sice dodatečně zakoupil, ale přesto se nevyhnul pokutě ve výši 1000 korun.   (lv)