Dvaačtyřicetiletý Petr G. z Chroustovic se měl podle obžaloby chrudimského státního zastupitelství loni v noci na 14. června násilím vloupat v ulici ČSA v Chrudimi do výrobny punčochového zboží, a to tak, že rozpletl oplocení pozemku domu čp. 368, vnikl na něj a pokoušel se vypáčit dveře výrobny. Když se mu to nepodařilo, odlištoval a rozbil sklo v těchto dveřích. Potom už měl cestu do výrobny volnou.

Tady vše prohledal a z nalezené pokladničky ukradl dvě stě korun. Potom ještě sebral z pláště budovy 10 metrů měděných okapových svodů, čímž firmě Michala Skřivánka způsobil škodu za dalších 6100 korun.

Obžalovaný Petr G. od začátku vyšetřování případu zarputile zapíral. Stejně se zachoval i před soudem u veřejného hlavního líčení. „Nikdy jsme v tom objektu nebyl,“ řekl suverénně.

Jaké bylo však jeho zklamání, když ho „potopila“ kriminalistická daktyloskopická expertíza, která ho usvědčila ze lži. Na pokladničce, z níž sebral dvě stovky, zůstaly totiž otisky jeho prstů. Tento důkaz mu zlomil vaz.

Soud měl navíc usnadněné rozhodování, protože byl uvedený výtečník ve zkušební lhůtě za jinou krádež, které se předtím dopustil. Jednal s ním tudíž jako s recidivistou a vyměřil mu trest odnětí svobody v délce trvání šesti měsíců s podmíněným odkladem na tři roky. V této lhůtě se bude muset ještě podrobit dohledu probačního úředníka.