Už dvakrát se stal zdejší hostinec terčem zájmu zloděje, který za sebou nechal pořádnou spoušť. Neodnesl si alkohol, jak bývá obvyklé. Naopak – zlikvidoval ho. Roztočil pípy naplno a kořalku vylil na zem. Bojovník proti alkoholu, nebo nepřítel hostinského? „Je to nějaký blázen,“ shodují se štamgasti.

K prvnímu vloupání došlo v noci ze čtvrtka na pátek 21. listopadu. Zloděj vnikl do budovy hostince zadním oknem. Prošel ke vstupním dveřím, které vykopl. Zajímaly ho cigarety a finanční hotovost, k lupu přibral i kovové mince z baru. „Vylil na podlahu láhev slivovice, whisky a rumu. Z pípy nechal na zem vytéci asi 150 litrů piva. Způsobená škoda činí 18 tisíc korun,“ informuje o zvláštním chování lupiče – abstinenta tisková mluvčí chrudimské policie Věra Hamáčková.

To, že se do rváčovské hospody kdosi vloupal, zjistili místní chlapi, kteří za objektem řezali dřevo. „Byla to hrůza, pivo bylo vylité na podlaze. Teď už mám nový pult, ten starý neměl svod do kanalizace jako tento,“ vzpomíná na pěnivou spoušť hostinský Pavel Dušánek.

Za deset dní protialkoholový aktivista zaútočil na rváčovskou hospodu podruhé. Tentokrát se do objektu dostal větracím okénkem od záchodu. Další postup byl stejný. „Opět vykopl dveře do lokálu. Musel jsem je nechat opravit a pro jistotu zpevnit, co kdyby chtěl přijít do třetice,“ trousí černý humor hostinský.

„Pachatel objekt prohledal. Potom vytočil do odpadu dva sudy piva, vypáčil automat na cigarety, které odcizil. Poškodil automat, dveře do lokálu, zadní dveře objektu a u dveří do sálu rozbil skleněnou výplň. Odcizením cigaret způsobil škodu ve výši 16 800 korun, vytočením sudů piva způsobil škodu za 1500 Kč a poškozením zařízení vznikla další škoda za dva tisíce korun,“ pokračuje policejní mluvčí Hamáčková.

„Ten večer jsem dotočil pivo, další sudy nebyly naražené. Tak to ten člověk udělal za mě. Načal dva sudy. Vyteklo tak jeden a tři čtvrtě, tentokrát do kanálu. Kořalky v lednici si ale nevšiml, ani Jelcin postavený na pultu ho nepřesvědčil,“ ukazuje na lahve Pavel Dušánek. Neví, kdo ho chce poškodit, s místními lidmi prý vychází dobře.

Na otázku Chrudimského deníku, zda nejde o spor kvůli nějaké ženě, se jen zasměje. „To určitě ne. Ale kdyby na tom byla trocha pravdy, aspoň bych si užil! V každém případě chci tomu člověku vzkázat: Pokud proti mně něco máš, přijď a řekni mi to do očí jako chlap ,“ dodává.