Pachatel maskovaný černou kuklou vběhl v úterý do budovy České spořitelny, kde pod pohrůžkou střelnou zbraní po zaměstnankyních požadoval finanční hotovost. Peníze dostal a potom utekl. Nyní máme k dispozici nové informace.

Podle utajeného zdroje Pardubického deníku si lupič odnesl 165 tisíc korun. Policie to však oficiálně nepotvrdila, neboť na případ bylo uvaleno přísné informační embargo.

Pachatel byl štíhlý, vyšší postavy a blonďatý. Přestože měl kuklu, udělal zásadní chybu – po odchodu si ji sundal ještě u budovy. A měl smůlu, že na něj dohlédlo oko průmyslové kamery. Na sobě měl zelené khaki tričko s bílým pruhem na ramenou a černé kalhoty. Podle svědků mluvil plynulou češtinou. Policie po něm intenzivně pátrá.

Ihned po činu nasadili muži zákona služebního psa. Ten sledoval stopu lupiče za pobočku spořitelny k nedaleké silnici. Tam však stopu ztratil – pachatel s penězi tam zřejmě nastoupil do dosud nezjištěného dopravního prostředku. Policejní hlídky pak monitorovaly silnice v regionu. Jednou z vyšetřovacích verzí však bylo i to, že pachatel z Chvaletic mohl odjet vlakem. Od této verze však policie zřejmě upustila, neboť to nepotvrdil žádný ze svědků.

Podle informací Pardubického deníku policie po pachateli stále pátrá. „Prověřili jsme i další vyšetřovací verze a provedli prohlídky ve chvaletických ubytovnách. Bylo zde totiž podezření, že pachatel by se mohl ukrývat právě tam,“ potvrdil jeden z pardubických policistů.

Zatím se neví, jestli zbraň, kterou měl pachatel s sebou, byla skutečná. Ani otisky prstů policistům nepomohou – pachatel totiž díky gumovým rukavicím žádné nezanechal.

Za trestný čin loupeže mu hrozí odnětí svobody až na deset let. „Zřejmě si myslel, že ve spořitelně bude víc peněz. Je otázka, zda by riskoval a do tak nebezpečné akce s pistolí v ruce se pustil, kdyby věděl, že si přijde ,jen’ na pár desítek tisíc korun,“ dodal policista.