Pětapadesátiletý Jiří K. z hlinecké místní části Blatno se zpovídal z obžaloby chrudimského státního zastupitelství, podle které se měl dopustit letos 3. února před půldruhou ráno vůči obsluze baru Tudor v Družstevní ulici v Hlinsku trestného činu loupeže. V uvedené době vylákal do zadní části herny 33letého barmana, kterému přiložil na hrudník v oblasti srdce ostří nože a požadoval po něm vydání tržby. Barman se naštěstí nedal, uchopil útočníka za ruce a odzbrojil ho. Na pomoc mu mezitím přispěchali další dva hosté baru.

V minulosti sedmkrát soudně trestaný Jiří K. se ke všemu doznal. Byl prý naštvaný, že v předchozí den přišel v Tudoru v jednom z výherních automatů o tisícikorunu a chtěl ji tímto způsobem nazpět. I přes toto doznání a lítost nad tím, že záležitost raději nereklamoval u vedoucího baru, mu soud za loupež vyměřil trest odnětí na dva roky, který mu podmíněně na dva a půl roku odložil.

Rozsudek nabyl okamžitě právní moci, protože jak obžalovaný, tak i přítomný státní zástupci sním souhlasili. Proti verdiktu se tak už nelze odvolat.