O rozsudku informovala TV Nova. Pes nebyl pod dozorem, mezi oběma rodinami nebyl ani plot. To, že pes často utíkal, dosvědčili i sousedé. Když se žena večer, pět dní před Vánocemi roku 2019, vracela domů, čtyřletý vlčák na ni skočil a prokousl ji devastujícím způsobem hrdlo. Na místě zemřela, manžel ji nalezl druhý den ráno na zahradě domu v tratolišti krve.

"Ti psi unikli už dříve. Oba manželé na to byli upozorněni a byli varováni," citovala TV Nova státního zástupce Vladimíra Kytnera.

Čtyřletého psa, který se jmenoval Kajínek, majitelé po vražedném útoku utratili. 

Psali jsme již:

Ilustrační foto.
Vlčák v Otradově zaútočil na ženu, zranění byla smrtelná

„Žena utrpěla devastující poranění horní poloviny těla. Bohužel při našem příjezdu už mohl lékař pouze konstatovat smrt,“ řekl po útoku pro Deník mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleš Malý.

Stisk zubů vlčáka je podle kynologa Jana Douchy 130 kilogramů na centimetr čtvereční. "Útok psa je natolik bolestivý, že člověk nemá šanci se jakýmkoli způsobem bránit," vysvětlil u soudu Doucha.

Znalci se zaměřili na psí zuby, udělali z nich odlitek. Zpočátku se totiž nepodařilo prokázat, že zabíjel právě vlčák sousedů. Policie dokonce případ, který řešila jako trestný čin z nedbalosti, chtěla odložit.

„Ani expertiza z kriminalistického ústavu to přesvědčivě nedokázala,“ uvedla po necelém roce od tragédie krajská policejní mluvčí Markéta Janovská. 

Odlitek zubů proto znalci porovnali s ranami na krku a výsledek seděl. Podle rozsudku jsou partneři za zvíře plně zodpovědní. Soudce podle TV Nova zarazilo, že ani jednou neprojevili nad smrtí sousedky lítost. Psy chovali ve sklepě.

Psali jsme také:

Ilustrační foto.
Pes zabil ženu, ale policie to odložila. Neví totiž, který

"Vždy se jedná o chybu ve výchově. Pes potřebuje znát svoje místo. Spousta lidí nechává psa ve volné výchově," vysvětlil Doucha.

Manželé nyní dostali od soudu tříletou podmínku, pět let nesmějí chovat psy a pozůstalým musí zaplatit odškodné dva miliony korun. Ti se však s verdiktem nechtějí smířit. Dvojice podle TV Nova jakékoli pochybení odmítá a u soudu zaznělo, že se chce proti rozsudku odvolat.