Soudce zdejšího okresního soudu uvalil vpátek 22.února vosm hodin ráno vyšetřovací vazbu na místního 35letého realitního makléře a jednatele společnosti SR reality Chrudim Michala S., který byl obviněn ztrestných činů podvodu a zpronevěry. Dohromady měl zpronevěřit od klientů více než 3600000 korun.

Policisté mu kladou za vinu, že jako jednatel realitní společnosti uzavřel loni včervenci zprostředkovatelskou smlouvu kuzavření kupní smlouvy na byt vChrudimi. Při podpisu této smlouvy převzal zálohu 25000 Kč a následně částku 1600000 Kč na koupi bytu. Peníze však použil pro jiné účely a poškozenému manželskému páru, od kterého peníze převzal, je už nevrátil.

Peníze do úschovy

Vříjnu 2007 pak uzavřel další zprostředkovatelskou smlouvu na koupi bytu vChrudimi. Při jejím podpisu převzal zálohu 40000 Kč a později do depozitní úschovy hotovost 1370000 Kč. Na základě této kupní smlouvy mezi prodávajícím a kupujícím byl proveden vklad do katastru nemovitostí, avšak peníze, které měl obviněný vúschově, do současné doby neuhradil.

„Trestného činu podvodu se dopustil letos vlednu tím, že uzavřel smlouvu ke koupi pozemkové parcely. Zálohu ve výši 90.000 Kč vyinkasoval a podle stejného scénáře opět převzal hotovost ve výši 498 654 Kč do depozitní úschovy. Obviněný navíc věděl, že uvedená pozemková parcela není určena kprodeji a je majetkem fyzické osoby. Tím se neoprávněně obohatil o částku 588 654 Kč, kterou do současné doby rovněž nevrátil,“ komentuje poslední zjištěný skutek policejní mluvčí Věra Hamáčková.

Obviněný makléř dohromady zpronevěřil 3623654 korun.

Kdo jste byl podveden realitním makléřem v Chrudimi, obraťte se na zdejší kriminálku!

Hospodářská kriminálka, která ve čtvrtek 21. února umístila se souhlasem státního zástupce do policejní cely obviněného 35letého realitního makléře, si od zveřejnění této zprávy slibuje, že se jí přihlásí další lidé z Chrudimi a okolí, kterým tento člověk zpronevěřil nějaké peníze. Nám se podařilo zjistit, že uvedený makléř zpronevěřil další částku v Chrudimi, když vybral od zájemců kupní cenu ve výši 160 000 Kč na koupi zahradního domku v Chrudimi v zahrádkářské kolonii Na Bělidle. Domek ale mezitím prodala jiná realitní kancelář a makléř už zmíněnou částku nevrátil a na termíny schůzek s poškozenými lidmi vůbec nereaguje.

Policie ČR v Chrudimi v této souvislosti vyzývá všechny, kteří byli tímto makléřem podvedeni, ať se přihlásí prostřednictvím bezplatné linky tísňového volání 158.