„Přijali jsme oznámení od ženy z Přelouče, která volala na tísňovou linku, že je jí a její rodině vyhrožováno podpálením domu,“ uvedla krajská policejní mluvčí Markéta Janovská.

Podobných reakcí, kdy je muži, který měl v sobotu v noci utlouct novorozence své přítelkyně pěstmi a neupřesněným předmětem do hlavy, vyhrožováno, se však mezi lidmi z Přelouče šíří mnohem více. Nejčastěji mu šokovaní obyvatelé města přejí smrt.

„Zasloužil by si trest smrti! Tohle hovado nemá mezi námi co dělat… Smrt za smrt… Takový člověk si zaslouží oko za oko, zub za zub…Za vraždu dítěte trest smrti…Žádný vězení, život za život… Ukamenovat,“ rozohňují se lidé na sociálních sítích. Muži podle předběžné kvalifikace činu hrozí až výjimečný trest.

Ilustrační foto.
Bez diváků. Sport v Pardubickém kraji čekají problémy

Diskutující se mnohdy pozastavují nad tím, že devatenáctiletá žena, která v době vraždy údajně pod vlivem alkoholu spala, nebyla vzata do vazby a dál se stará o roční dceru. Podle policie se však na vraždě nepodílela.

Matka zůstává na svobodě

„Probíhá trestní řízení pod dohledem státního zastupitelství. Kriminalisté mají za to, že žena se na trestném činu přímo nepodílela,“ uvedla na dotaz Deníku Markéta Janovská. Více informací policie zatím poskytovat nechce.

Podle vyšetřovací verze to, že je její dvouměsíční syn mrtvý, zjistila žena až druhý den ráno. Spolu se svým rumunským přítelem, se kterým měla známost teprve tři měsíce, odvezla v kufru mrtvolku novorozence z domu rodičů, kde bydleli.

Ilustrační foto
Volby v Pardubicích: Děti šly ze školy, voliči zase do ní

Tělíčko ubitého chlapečka spolu s kočárkem, ve kterém bylo nakamuflované oblečení, vhodili do močálu za městem. Poté se oba před policií ukrývali, každý na jiném místě, s úmyslem vycestovat do ciziny. Na hrůzný případ upozornili policii rodiče obviněného, kteří v Rumunsku nahlásili podezření ze spáchání krutého činu. Čeští vyšetřovatelé zadrželi dvojici v pondělí večer v Přelouči.

Jako první dopadli policisté matku zavražděného dítěte. Schovávala se u kamarádky. Zpočátku odmítala s kriminalisty spolupracovat, nakonec ale prozradila, že její přítel se ukrývá o pár bloků dál, ve dvoře jednoho z domů. Podle soudce pardubického Okresního soudu Karla Gobernace, který na osmadvacetiletého Rumuna ve středu odpoledne uvalil útěkovou vazbu, se muž k činu doznal a projevil nad tím, co spáchal lítost.

Hájil se tím, že chlapeček plakal a, přesto, že mu dával pít, nebyl k utišení.