Státní zástupkyně Hana Flídrová uvedla, že obžalovaná od ledna 2007 do listopadu 2008 v kuchyni rodinného domu v úmyslu svého vlastního uspokojení zneužila závislosti svých dvou nezletilých synů a přiměla je k sexuálním praktikám. Sama se také svlékla donaha a synové ji museli osahávat na prsou a přirození, poté s nimi i souložila. S mladším synem dokonce opakovaně i dvakrát až čtyřikrát za týden.

„Cítím se vinna,“ uvedla ve čtvrtek u soudu obžalovaná. Dále však odmítla vypovídat. Předseda senátu Petr Mráka poté přečetl její výpověď z přípravného řízení na policii. „Mluvili jsme s manželem, že kluci rychle rostou. Pak manžel povídal, abych jim vysvětlila, co je to sex mezi mužem a ženou. Říkal, abych jim ukázala, jak se to dělá. Mně to přišlo normální, tak jsem s tím souhlasila,“ citoval soudce z policejní spisů.

Dále obžalovaná v přípravném řízení uvedla, že praktickou sexuální výchovu svých nezletilých synů prováděla v době, kdy manžel nebyl doma. „Vše bylo dobrovolné, nikoho jsem nenutila,“ tvrdila žena na policii. V obžalobě ovšem stojí, že jednoho z chlapců nutila opakované souložit pod pohrůžkou zbití vařečkou.

Obžalovaná na policii také vypověděla, že její manžel o těchto sexuálních praktikách věděl. „Řekl mi jen, abych to častěji nedělala, že to je trestné. Přestala jsem mu o tom říkat, avšak dělala jsem to dál. Někdy jsem byla u toho vzrušená, někdy jsem měla i orgasmus. Vše mi přišlo normální. Já sama jsem byla v mládí osahávána nevlastním otcem,“ uvedla žena do policejního protokolu.

Kriminalisté se o případu zneužití nezletilých synů dozvěděli poté, kdy po rozepři manželů obžalovaná matka odešla bydlet do azylového domu a muž podal na svou choť trestní oznámení.

Předseda senátu Petr Mráka před hlavním líčením požádal novináře, aby s ohledem na poškozené nezletilé chlapce neuváděli v médiích jméno ani jiné údaje, které by identifikovaly jejich obžalovanou matku.