„První srpnový víkend byl podezřelý řidič osobního vozu Peugeot v obci Chrudim zastaven a kontrolován Celní správou České republiky. Při kontrole bylo zjištěno, že má u sebe v množství větším než malém (přes dvaadvacet gramů) rostliny připomínající konopí. To se nakonec potvrdilo i laboratorním zkoumáním," přiblížil případ tiskový mluvčí chrudimské policie Jiří Tesař.

„Podezřelý při kontrole uvedl, že marihuanu nemá pro svoji potřebu, ale pro svoji nemocnou babičku," doplnil Jiří Tesař. Tvrzení řidiče podporuje i fakt, že na místě provedená zkouška na přítomnost omamných látek v jeho těle byla negativní. Rozhodnout o jeho vině a trestu ale bude muset až soud.

„V pondělí sdělil policejní komisař chrudimské kriminální služby devětadvacetiletému muži podezření z přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu," informoval policejní mluvčí Tesař.

„Za uvedený přečin mu může soud uložit trest odnětí svobody až na jeden rok, zákaz činnosti nebo propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty," dodal Jiří Tesař.