V uplynulých dnech specialisté zabývající se drogovou problematikou zahájili rozsáhlou protidrogovou akci s názvem „Úklid“. Je zaměřena proti výrobcům a distributorům drog, a to převážně na Svitavsku.

Akce začala zadržením mladé ženy ze Svitavska, která je v současné době kriminalisty i obviněna z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. „Důvodem jejího obvinění byla skutečnost, že mladá žena pravděpodobně distribuovala drogu pervitin v okruhu nejen svých známých. Droga končila ještě u dalších odběratelů. Ve většině případů za prodej drogy inkasovala peníze. Občas drogu poskytovala odběratelům údajně také zdarma,“ sdělila Anna Štegnerová, tisková mluvčí svitavské policie. V současné době probíhá intenzivní šetření, které má upřesnit zobchodovanou částku, rovněž tak okruh odběratelů pervitinu a zároveň zjistit zdroj, z něhož žena drogu získávala k prodeji.

Známá firma?

Žena není pro policisty zcela neznámá. Už vloni na konci roku ji obvinili pro podobnou drogovou trestnou činnost. Přestože ji poučili o možných následcích svého dalšího protiprávního jednání, na upozornění nebrala ohled. Ve svém jednání pokračovala. „Tehdy z původní distribuce marihuany přešla k distribuci pervitinu. Právě s ohledem na zmíněné skutečnosti a závažnost protiprávního jednání byla žena zadržena a umístěna do policejní cely,“ dodala Anna Štegnerová. Policie ale nakonec ženu na návrh soudce propustila a další vyšetřování probíhá na svobodě. Kriminalisté ale brzy obviní v akci „Úklid“ ještě další osoby.