Co je jim kladeno za vinu?

V noci z posledního ledna na prvního února „operovali" u nás i na Chrudimsku. V obci Řepníky ze dvou automobilů odcizili různé nářadí, autorádio i autobaterii. Jejich jízda směřovala do Popovic, kde z dalšího vozidla odmontovali autorádio, k tomu měli vniknout do zemědělského areálu v blízké obci, kde odčerpali 50 litrů nafty z traktoru a odcizili čtyři zimní pneumatiky. Všimli si také zaparkovaného vozidla před hasičskou zbrojnicí nejmenované obce a i z něj odcizili kanystr, „gumicuky" a stěrače.

Nejspíš se jim zalíbilo i v Dolní Rovni, kde se terčem jejich zájmu se stala stavební buňka, do niž vnikli, ale nenašli nic, co by se jim mohlo hodit. Stejně dopadli i na sousední parcele. S prázdnou však neodešli z jedné novostavby, kde měli odcizit vysokotlaký čistič v hodnotě 12.000 korun.

Ani na Pardubicku nenechali auta bez povšimnutí. Otevřeli Peugeot, Ford Escort a Renault Thalia, kde ze všech tří odnesli autorádia.

Všichni tři mladíci se ke své noční jízdě plné krádeží doznávají. Kriminalistům dokonce vydali některé odcizené věci, které nestačili zpeněžit a mimo to odevzdali i náčiní, kterým se do objektů a automobilů za užití násilí údajně dostávali.

Škoda, kterou způsobili, byla vyčíslena na částku téměř 55 tisíc korun. Ani jeden z nich nebyl v minulosti trestán. Každý z nich už obdržel obvinění z trestných činů krádeže a poškození cizí věci, za které jim hrozí v případě soudem uznané viny tříleté vězení.