Jak jsme vás informovali již ve středu 21. května, mladíka přivedli strážníci, protože opilý zvracel ve zdejší prodejně Kaufland a odmítl se prokázat dokladem totožnosti. „V pondělí před třináctou hodinou volala na linku 156 prodavačka Kauflandu, že v jejich prodejně zvrací opilý zákazník,“ uvedl v pondělí k případu operační důstojník Městské police. Na místo byla proto vyslána hlídka, která zadržela mladíka přímo v obchodě. Protože se odmítl strážníkům legitimovat, byl předveden na Obvodní oddělení Policie ČŘ v Chrudimi. Tady byla zjištěna jeho totožnost i bydliště.

„Městská policie uložila mladíkovi za spáchaný přestupek blokovou pokutu a bylo mu sděleno, že může odejít,“ uvedla k případu tisková mluvčí chrudimské policie Věra Hamáčková. Mladý muž se však k odchodu neměl. Naopak začal slovně napadat přítomné policisty. „Jednoho z nich se poté pokusil napadnout i fyzicky,“ doplňuje tisková mluvčí. Pro policisty však nebyl agresivní mladík nijak velkým soupeřem. „Pomocí donucovacích prostředků hmatů a chvatů byl nakonec zpacifikován,“ dokončila Hamáčková. Při incidentu nebyl nikdo zraněn.

Následná dechová zkouška odhalila hodnotu 2,75 promile alkoholu v mladíkově krvi. Byl proto zajištěn a po provedené lékařské prohlídce ho policisté eskortovali na záchytku do Pardubic.