„Do bytu jsem chodil někdy i pětkrát týdně. S majitelkou bytu se znám několik let, pomáhal jsem jí s hlídáním dětí a několikrát jsem měl zapůjčené klíče od domu i bytu,“ uvedl ve své výpovědi osmnáctiletý mladík z Chrudimska.

Vyšlo najevo, že měl důvěřivosti své dlouholeté známé zneužít a nechat se zlákat uloženými penězi. Čtyřiatřicetiletá žena se před ním zmínila o tom, že má doma uložené peníze. Potom odjela navštívit rodiče. Mladík u sebe měl duplikáty klíčů, které si údajně nechal udělat již dříve, aby si je nemusel neustále půjčovat.

Byt své známé „navštívil“ a odcizil obálku s částkou 2.000 euro, která byla uložena v toaletním stolku v ložnici. Aby to vypadalo, že byt vykradl někdo cizí, otevřel dveře skříní v ostatních pokojích. Přitom si měl povšimnout další obálky, která byla uložena mezi oblečením a z této odcizit 15.000 korun.

O tom, že měl mladík pravděpodobně vše dopředu promyšlené, svědčí jeho slova: „Při krádeži jsem použil gumové doktorské rukavice, ty jsem pak společně s oblečením, které jsem měl na sobě, vyhodil do kontejneru. Také jsem se namazal indulonou a postříkal pepřovým sprejem, abych na místě činu nezanechal stopy. To jsem viděl v nějakém filmu.“

Ukradené peníze utratil za benzín, hrací automaty a splacením dluhů. Několika tisíci měl údajně přispět i na dobročinné účely.

(lm)