Strážci zákona na místě zjistili, že na mladého muže, stojícího v blízkosti autobusové zastávky, zaútočil neznámý muž v doprovodu dalšího kamaráda, který celému incidentu přihlížel. „Útočník mladíka udeřil několika silnými ranami pěstí do hlavy. Napadený po tomto ataku upadl na zem,“ řekl tiskový mluvčí chrudimských policistů Lukáš Maier.

Loupež v obleku

Tím však napadení neskončilo a útočník mladíkovi uštědřil ještě několik kopanců, po kterých poškozený ztratil vědomí.

„Napadeného z bezvědomí probrali až jeho přátelé, kteří jej nalezli zakrváceného v parčíku v blízkosti kruhového objezdu, a přivolali rychlou lékařskou pomoc. Před příjezdem záchranářů mladík zjistil, že nemá svůj mobilní telefon značky HTC v hodnotě téměř tří tisíc korun, kterým před útokem telefonoval,“ uvedl Maier.

Kriminalisté nyní zjišťují, co celému incidentu mohlo předcházet. „Napadený muž se totiž účastnil plesu v budově chrudimského Muzea a své přátele opustil dřív s tím, že půjde sám a počká na odvoz,“ řekl policejní mluvčí s tím, že policisté žádají osoby, které by mohly poskytnout jakoukoliv informaci, která by napomohla ke zjištění neznámého pachatele a jeho společníka, aby se obrátily na nejbližší policejní služebnu nebo využily bezplatnou linku 158.

K popisu útočníka mladík uvedl, že se jednalo o muže ve věku do pětadvaceti let, mohutné postavy. „Vysoký byl asi 170 centimetrů. Byl oblečen do společenského obleku,“ řekl Maier.

Trestní zákoník za tento skutek, který je zde popsán jako loupež, umožňuje uložit až desetiletý trest odnětí svobody.

(pv)