„Neznámý pachatel muflona skolil jednou střelnou ranou, a to zřejmě v nočních hodinách ze dne 29. na 30. prosince. Při ohledání zvířete nebylo zjištěno žádného jiného zásahu do těla. Neznámý pachatel byl tak zřejmě vyrušen a k místu činu už se nevrátil," uvádí policejní mluvčí Jiří Tesař a pokračuje:

„Přesný důvod a kdo muflona zastřelil, nyní zjišťují kolegové z Chrasti. Předběžné škody jsou odhadovány na téměř padesát tisíc korun. Případ je šetřen s podezřením ze spáchání přečinu pytláctví, za což pachateli hrozí trest až dvouletého odnětí svobody."

Žena měla čtyři promile v krvi

Vestec – Na silnici mezi Vestcem a Chrudimí nalezli chrudimští strážníci po předchozím telefonickém oznámení namol opilou ženu. Dotyčná vůbec netušila, kde je nebo kolik je hodin. Problém jí vůbec dělalo samotné mluvení a nebyla schopná ani pořádně stát na nohou. Hlídka ani nemohla provést dechovou zkoušku. Teprve odběr krve v Chrudimské nemocnici, kam hlídka ženu převezla, ukázal čtyř promile alkoholu v krvi. Zadržená pijanka nakonec skončila na pardubické záchytce a jejího psa umístili strážníci do útulku.