Na první pohled bylo jasné, že je silně zmožen alkoholem. „Nebyl schopen se postavit na vlastní nohy, natož se na nich chvíli udržet. Dechovou zkoušku opilý muž nezvládl," popisuje situaci na místě tiskový mluvčí policie Jiří Tesař.

„Vzhledem k obavám o jeho život a zdraví byl převezen k vyšetření do nemocnice a odtud ho kolegové eskortovali k vystřízlivění na záchytku," doplnil Tesař.

Zde už byla provedena úspěšná dechová zkouška. A výsledek? Muž nadýchal alarmujících 4,12 promile alkoholu! „Své nocování na chodníku bude nyní vysvětlovat u místně příslušného správního orgánu," uzavírá tiskový mluvčí Jiří Tesař.

Podobný případ jako ve Skutči řešili o den později i strážníci Městské policie v Chrudimi. Ti přijali v 15:24 na lince 156 oznámení od vedoucí chrudimské prodejny Billa, že alkoholem posilněný muž leží na zemi před jejich obchodem.

Hlídka na místě zastihla opilého Chrudimáka s bydlištěm v Hradištní ulici. I on putoval nejprve na vyšetření do nemocnice, kde lékař rozhodl o jeho převozu na Protialkoholní záchytnou stanici do Pardubic.