Po příjezdu zjistili, že šestapadesátiletý muž opravoval automatickou pračku v době kdy byla zapojená do sítě a puštěná. Muž byl zasažen elektrickým proudem do ruky a následně ztratil vědomí. „Manželka odpojila přívod elektřiny, zavolala na linku 155 a se snachou poskytovaly dle pokynů dispečerky první pomoc. Vše nakonec dobře dopadlo. Muž byl převezen do vinohradské nemocnice a nyní je mimo ohrožení života," uvedl poté chrudimský policejní mluvčí Jiří Tesař.

Pohovka se změnila v zákeřnou past

Chrudim - Obyvatelka jednoho z domů v chrudimské Pardubické ulici si ve středu večer doma přivřela ruku do pohovky a ze vzniklé pasti se poté nedokázala vymanit. Pomohlo až ženino hlasité zoufalé volání, na jehož základě sousedé přivolali pomoc. Na místo vyrazili městští strážníci, hasiči i zdravotníci, avšak ženu ještě před jejich příjezdem vysvobodil ze sevření pohovky soused z vedlejšího bytu, který se k ní nakonec dostal dveřmi přes balkón.

Okolí Kameniček protkají objížďky

Kameničky - Od úterý 2. srpna do 12. srpna bude prováděna oprava silnice v úseku Krejcar po křižovatku Svratka Herálec. Silnice bude zcela uzavřena. Objízdná trasa povede z Kameniček na Kladno a dále buď na Krounu, Svratouch, Svratku nebo opačně na Hlinsko. Dále bude do 31. 8. pokračovat rekonstrukce silnice II/343 od Jeníkova na křižovatku Chlumětín. Objížďka povede z Hlinska do Krouny a dále na Svratouch a Svratku.