Výpravy nejen jedince, ale i dvojice kamarádů, byly podle důkazů i přiznání obou obviněných, podnikány po Pardubicích a okolí, ale i po chrudimském okrese. Že jde právě o tyto dva podezřelé, to vyplulo na povrch v červenci. Kriminalisté je měli v „hledáčku" několik dní. Všechny případy se staly v době od května do konce července letošního roku.

Terčem zájmu jednoho z mužů se staly prodejny potravin, odkud měl v několika případech pronést přes pokladnu bez zaplacení žvýkačky, alkohol, cigarety a bonbóny.

Jindy zase sám nebo za pomocí svého známého měl přeštípnout zámky jízdních kol a na nich odjet neznámo kam. Kola, která měli odcizit, byla v hodnotě od čtyř do dvaadvaceti tisíc korun. Dále měl v nejmenovaném obchodě vložit do batohu oblečení, ale ze strachu, že ho spatřil personál prodejny, nechal batoh na prodejně a odejít pryč.

Později jen tak sebral ze zaparkovaného vozidla registrační značky a zahodil je do nedaleké popelnice. Policisté oběma mužům kladou za vinu, že natankovali pohonné hmoty za 1.000 korun do automobilu bez registračních značek, za které samozřejmě nezaplatili. (em)