Dokazuje to i středeční policejní statistika, která zaznamenala pouze jedinou dopravní nehodu na zledovatělé vozovce. Stala se před sedmou hodinou ranní mezi Chlumem a Hlinskem, kde 37letá řidička Škody Octavie z Havlíčkova Brodu nepřizpůsobila rychlost jízdy stavu vozovky. „Dostala v levotočivé zatáčce smyk, který nezvládla, sjela ze silnice a narazila do stromu,“ popisuje situaci policejní mluvčí Věra Hamáčková. Podle ní žena vyvázla z havárie bez zranění, škoda je spočítána celkem na 150 000 korun. Dechová zkouška vyloučila alkohol.

K závažnější nehodě došlo v 15 hodin v Chrudimi ve Václavské ulici, kde vběhla náhle do vozovky a narazila do boku projíždějící Škody Favorit místní 13letá dívka. Byla přitom zraněna. „Rozsah zranění upřesní až lékařská zpráva,“ pokračuje mluvčí Hamáčková. Škoda byla spočítána pouze na pět tisíc korun, u řidiče nebylo zjištěno, že by požil před jízdou alkohol. Nehoda zůstává dál v šetření dopravní policie.

Mezi Vestcem a Tuněchody vběhla ve středu 19. března po 19. hodině do jízdní dráhy 26letému řidiči vozu Ford Mondeo z Chrudimi srna. Ta byla na místě usmrcena. Vzápětí byla proto předána zástupci Mysliveckého sdružení Vestec. Při nehodě nebyl nikdo další zraněn. Hmotná škoda na vozidle činí 31 000 korun.