Vůbec jim nevadilo, že do vesnice Brněnec na Svitavsku musí dva kilometry pěšky. „Když dorazili na místo, vypáčili vstupní dveře. Pak už jim nic nebránilo v tom, aby ve svém plánu pokračovali. Peníze však v domě nenašli. Na cestu si s sebou vzali alespoň radiomagnetofon a kazetový přehrávač asi za dvě stě korun. S věcmi v batohu se vrátili zpět do hospody, kde nic netušící majitel domku seděl,“ uvedla vrchní inspektorka Anna Štegnerová. S malou kořistí se hoši nespokojili. Nad kofolou se jim v hlavách zrodil další nápad. Muže přepadnou a okradou, až půjde domů.

Počkali ve tmě, až jejich oběť nasedne na kolo a vydá se k domovu. Ve chvíli, kdy jedenapadesátiletý muž projížděl kolem jejich úkrytu, ztratil rovnováhu a z kola upadl. Hoši okamžitě využili příležitosti. „Jeden z mladíků na poškozeného přitiskl jízdní kolo a druhý jej šacoval. Z kapsy u kalhot ukradl muži několik bankovek. Poté oba utekli,“ popsala přepadení Anna Štegnerová. Dvoutisícovou hotovost lupiči druhý den ráno utratili. Doufali, že se nikdo o jejich výpravě nedozví. Mýlili se.

Kriminalisté násilníky druhý den zadrželi. Oba se k činu doznali. „Policejní komisař proti chlapcům zahájil trestní stíhání,“ dodala Anna Štegnerová. Po ukončení vyšetřování rozhodne o jejich dalším osudu soud pro mladistvé.