Jeho chování souběžně zachytil i kamerový systém. Dotyčný po jednom z aut, jedoucímu po ulici Čs. armády směrem do Rooseveltovy ulice, vykopl a odešel do ulice Přemysla Otakara. Následovalo další telefonické oznámení muže, který ohlásil prokopnutou karoserii na vozidle svojí matky právě tímto opilcem.

Strážníci sem dorazili do pěti minut a zjistili, že jde o 29letého muže z Chrudimi, který byl vyzván po zjištění totožnosti, aby se následující den dostavil do služebny Městské policie Chrudim k podání vysvětlení.

Hlídka poté vyrazila za majitelkou poškozeného vozidla Toyota Yaris, aby zjistila způsobenou škodu. Cestou však spatřila na Palackého třídě před poliklinikou opět uvedeného muže, který znovu vstupoval do jízdní dráhy projíždějícím vozidlům a ohrožoval tak nejen sebe, ale i ostatní účastníky silničního provozu. Při výzvě, aby toho zanechal a nastoupil do služebního auta, chytil jednoho ze strážníků za bundu a snažil se ho udeřit pěstí do obličeje.

S ohledem na jeho agresivitu muselo být proti němu použito donucovacích prostředků a byla mu nasazena pouta. Vzápětí byla kvůli podezření ze spáchání trestného činu útoku na veřejného činitele přivolána hlídka Policie ČR. Muž byl následně převezen policisty na záchytku do Pardubic.