Policisté obdrželi zprávu po 15. hodině, na místo konfliktu vyrazily hlídky z chrudimského obvodního oddělení, oddělení hlídkové služby a z dopravního inspektorátu. Po čtyř minutách od oznámení na místě za použití donucovacích prostředků teprve dvacetiletého mladíka zadrželi. Dechová zkouška vyšla pozitivně s hodnotou 1,82 promile alkoholu a agresor skončil v policejní cele.

Pro policisty to nebyl nikdo neznámý. Tentokrát ale nešlo "jen" o krádeže, ale brutální fyzický útok, který mohl skončit tragicky. Po osmatřicetiletém muži agresor požadoval cigarety, ale ten ho odmítl. A tak došlo k napadení, které směřovalo hlavně do oblasti hlavy.

Podívejte se ve videu na eskortu mladíka k soudu:

Zdroj: Policie ČR

"Měl vyhrožovat, že pokud se k němu otočí zády, tak do něho vrazí nůž. Poškozený se snažil z místa utéct, po několika metrech byl ale opět napaden. Nakonec se mu podařilo muže od sebe odstrčit. Na to měl ale útočník vytáhnout z kapsy nůž a několikrát se jím po poškozeném ohnat. Ten začal utíkat a schoval se v jedné z prodejen," popsala dramatické chvíle mluvčí krajského policejního ředitelství Andrea Muzikantová.

Mladík si ještě vybil vztek v prodejně smíšeného zboží, ve které odcizil u pokladny balení zapalovačů, a při odchodu poškodil sklo u dveří. Krádeže v obchodě se dopustil i přesto, že byl v posledních 3 letech za krádež odsouzen.

Pošta Na Šancích. Přímo v Chrudimi se nacházejí tři pobočky České pošty. Čtvrtá se nachází v místní části Medlešice.
ANKETA: Kterou pobočku by Česká pošta v Chrudimi měla rozhodně zachovat?

Případ si převzali chrudimští kriminalisté a již druhý den od zadržení mladíka obvinili z trestných činů nebezpečné vyhrožování, výtržnictví a krádeže. Rozšířili tím jeho trestní stíhání, které zahájili už na počátku týdne pro trestný čin loupeže ve spolupachatelství. "K té došlo v úterý 7. března v jednom chrudimském bytě, kde společně s 26letým známým vymáhali údajný dluh jejich kamaráda. Společně tam odcizili mobilní telefony, čemuž předcházelo fyzické napadení," doplnila Andrea Muzikantová.

Vyšetřovatel z chrudimského oddělení obecné kriminality podal státnímu zástupci podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby. Soudce návrh státního zástupce akceptoval. V případě pravomocného odsouzení muži hrozí trest odnětí svobody až na 10 let.

Řidiči vypovědělo auto poslušnost v Dražkovicích
Opilý řidič od nehody ujel, ne však daleko. Auto ho zradilo v Dražkovicích