Šestapadesátiletá řidička osobního automobilu Honda Civic z Německa nerespektovala v neděli v 07.40 hodin při najíždění do křižovatky poblíž Medlešic dopravní značku „Stůj, dej přednost v jízdě“ a vjela do ní. Střetla se zde s vozidlem Volkswagen Sharan, který řídil 34letý muž z Pardubic. „Volkswagen čelně narazil do pravého boku hondy a převrátil ji,“ říká Gustav Kadlec z Okresního ředitelství Policie ČR v Chrudimi.

Podle jeho sdělení utrpěl v hondě těžká zranění 26letý spolujezdec z Německa, který jim na místě podlehl. „Lehká zranění utrpělo dalších pět účastníků nehody. Škoda na vozidlech je odhadnuta celkem na 210 000 korun,“ upřesňuje Gustav Kadlec.

K další závažné autonehodě došlo v sobotu v 9.55 hodin na křižovatce poblíž obce Mladoňovice. „Jedenatřicetiletý šofér vozu Ford Escort z Heřmanova Městce tady nedal na křižovatce přednost v jízdě po hlavní silnici jedoucímu osobnímu automobilu Opel Astra, který řídil dvaatřicetiletý šofér ze Seče, a střetl se s ním“ uvádí Gustav Kadlec z Policie ČR.

Jak dodává, při dopravní nehodě utrpěli zranění řidič oplu a dvě jeho spolujezdkyně. Viník havárie vyvázl bez zranění. „Škoda na obou vozidlech byla odhadnuta na téměř sto tisíc korun,“ uzavírá včerejší informaci Gustav Kadlec. Také tato nehoda zůstává dál v šetření dopravní policie.