Podle vyjádření operačního důstojníka chrudimské policie došlo knehodě dopoledne, asi v10.45 hodin. Muži zákona ve věku kolem třiceti let právě přejížděli na místo jiné dopravní nehody v centru města. Podle náhodných svědků dostala policejní dodávka smyk a ve velké rychlosti vyjela mimo komunikaci.

Zcela zdemolovaný vůz se po drtivém nárazu do betonové konstrukce mostku převrátil na střechu, oba policisté byli na místě mrtví. Po nahlášení nehody přijeli na místo jejich chrudimští kolegové a silnici zcela uzavřeli běžné dopravě. Ta byla vzápětí odkloněna vobou směrech mimo obec. Do neprodyšně uzavřeného prostoru obehnaného varovnou páskou se nedostal ani nikdo zmístních obyvatel.

Také novináři mohli dějiště tragické události pozorovat pouze ze vzdálenosti zhruba třiceti metrů. Na likvidaci nehody se podíleli i příslušníci hasičského záchranného sboru. Na místo se po chvíli dostavil Petr Přibyl, ředitel krajského policejního ředitelství zHradce Králové a chrudimský policejní ředitel Petr Kučera. Mezi svědky nehody se objevily i spekulace o možné technické závadě havarovaného vozu. Avšak vyšetřování této mimořádně tragické nehody stále pokračuje.