K tragédii došlo v sobotu 12. května ve čtyři hodiny ráno na rovném úseku silnice mezi Závratcem a Ronovem nad Doubravou. Čelně se zde srazila vozidla Renault Clio a VAZ 2105. Později do nich narazilo další auto.

„Devatenáctiletý šofér Renaultu Clio z Třemošnice přejel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím vozem VAZ 2105,“ upřesňuje Gustav Kadlec z Okresního ředitelství Policie ČR v Chrudimi. Podle něho utrpěl při střetu závažná poranění hlavy, hrudníku a pánve 26letý řidič VAZu z Ukrajiny. „Na místě jim podlehl,“ dodává vzápětí. Těžké zranění utrpěla i 19letá spolujezdkyně z vozu VAZ 2105 z Třemošnice.

S lehkým zraněním vyvázl z havárie 32letý spolujezdec z renaultu z Prahy 7 – Holešovic a šofér tohoto auta, jemuž v Mětské nemocnici v Čáslavi zašili dolní ret a propustili ho do domácího léčení. Zbývající dva pacienti putovali k hospitalizaci do Čáslavi a do Krajské nemocnice v Pardubicích. Škoda na havarovaných vozidlech byla vyčíslena celkem na 40 000 Kč.

Případu se nyní ujal vyšetřovatel, který zjišťuje míru zavinění nehody a nařídil soudní pitvu zemřelého. Zatím nikoho ze způsobení havárie neobvinil.