Mezi Svídnicí a Lukavicemi chtěl v pondělí ve 21.20 hodin zastavit projíždějící traktor pětapadesátiletý chodec. „Naskočil na levé straně na stupačku a uklouzl přitom. Následně spadl vedle traktoru na vozovku,“ popisuje večerní nehodu policejní mluvčí Věra Hamáčková. Podle jejího sdělení utrpěl chodce pohmožděniny na levém koleni.

„Musel být převezen k ošetření do chrudimské nemocnice,“ pokračuje v informaci mluvčí Hamáčková. Jak dodává, policisté ihned zjišťovali, zda někdo z účastníků této události nepožil alkohol. U řidiče traktoru se to dechovou zkouškou nepotvrdilo. U chodce musel být v nemocnici proveden odběr krve. Výsledek krevní zkoušky není ale dosud znám. Dopravní nehoda tak zůstává dál v šetření republikové policie v Chrudimi.

V úterý před dvacátou hodinou nepřizpůsobil v Mladoňovicích po projetí pravotočivé zatáčky rychlost jízdy svým schopnostem a povaze vozovky šestadvacetiletý šofér Škody Forman z Morašic. „Přejel do protisměru, kde následně narazil do zábradlí mostku a dopravní značky,“ vysvětluje situaci na místě Věra Hamáčková. Zmíněný řidič musel být podle ní se zraněním přepraven do nemocnice v Chrudimi. Hmotná škoda na vozidle byla spočítána na čtyřicet tisíc korun. I tato nehoda zůstává dál v šetření zdejších policistů.

Týž den po sedmé hodině ranní nepřizpůsobil v Čáslavské ulici v Chrudimi rychlost jízdy okolnostem, které lze předvídat, dvaadvacetiletý šofér osobního renaultu ze Seče. „Při průjezdu prudké levotočivé zatáčky dostal s uvedeným vozidlem smyk a přes pravou krajnici najel mimo komunikaci, kde pravým bokem svého auta narazil do brány zdejší soukromé zahrady,“ uvádí k úternímu případu policejní tisková mluvčí. Jak dodává, řidič utrpěl zranění a také on s ním musel do nemocnice. „Požití alkoholu před jízdou bylo vyloučeno dechovou zkouškou. Hmotná škoda na renaultu se odhaduje na 25 000 korun. Vyšetřování této dopravní nehody nebylo stále skončeno,“ uzavírá včerejší zprávy o stavu nehodovosti během pondělí a úterý na Chrudimsku policejní mluvčí Věra Hamáčková.