Pět minut před sobotní devátou hodinou ranní projížděl 23letý šofér osobního vozidla Peugeot 307 z Pardubic Markovicemi u Chrudimi. „Nezvládl však projíždění levotočivou zatáčkou, vjel do příkopu, kde se auto otočilo přes střechu a zůstalo ležet na pravém boku,“ popisuje situaci Gustav Kadlec z Okresního ředitelství Policie ČR. Podle jeho sdělení vyvázl řidič z nehody naštěstí jen s lehkým zraněním, škoda na vozidle byla vyčíslena částkou 150 000 korun.

Dvacetiletá řidička z Chrasti, jedoucí v sobotu s vozidlem Volkswagen Polo mezi Chrastí a Zaječicemi, najela na pravou krajnici, kde narazila do ocelového zábradlí mostku. „Automobil se nárazem převrátil na střechu a zůstal v příkopě,“ uvádí k havárii Gustav Kadlec. Jak dodává, řidička vyvázla s lehkým zraněním a na vozidle způsobila škodu za 75 tisíc korun.

V neděli v 10 hodin přijížděl od obce Orel po vedlejší silnici na místní křižovatku osmatřicetiletý šofér Škody Octavie z Pardubic a nedal přitom přednost v jízdě čtyřiačtyřicetiletému řidiči Peugeotu Partner z Chrudimi, který přijížděl po hlavní silnici od Řestok. „Došlo ke střetu obou vozidel v křižovatce, při němž utrpěli oba řidiči i spolujezdkyně v octavii zranění,“ říká Gustav Kadlec z Policie ČR. Škoda činí v tomto případě celkem 120 000 korun.