Podnapilý třiatřicetiletý muž z Chrastecka dělal v pátek okolo jedné hodiny ranní dělal úmyslně hluk v bytě a bránil tak své matce ve spánku. Přitom měl matku slovně napadat. Po příjezdu policejní hlídky na místo se muž podrobil dechové zkoušce, která přinesla pozitivní výsledek 2,22 promile alkoholu. Policisté muže zajistili a následně jej eskortovali na protialkoholní záchytnou stanici. Ke zranění matky nedošlo, škoda na majetku rovněž nevznikla. Událost šetří Obvodní oddělení policie v Chrasti jako přestupek proti občanskému soužití.

K dalšímu případu spojenému s alkoholem došlo rovněž v pátek okolo jedné hodiny ranní, kdy jednadvacetiletý mladík přes žádost pořadatele odmítal opustit prostory jedné z diskoték na Chrudimsku. Po příjezdu policejní hlídky mladík vyšel před budovu diskotéky a tam urážel jiné dva muže, přičemž je se slovy „dostanete do držky“ vyzýval před policisty k souboji. Provedená dechová zkouška u agresora prokázala přítomnost alkoholu ve výši 2,44 promile v dechu.

Z obavy, aby již nedocházelo k protiprávnímu jednání, hlídka mladíka zajistila a převezla k vyšetření do nemocnice v Chrudimi. Odtud pak putoval mladík přímo na protialkoholní záchytnou stanici.

(lm)