Ohlušující ránu doprovodil prudký záblesk, jenž pronikl do bytů i přes zpola zatažené okenní žaluzie. Hned nato se otevírají okna a lidé se vyklánějí, aby zjistili, co se vlastně stalo.

Tak popisuje nedávnou večerní událost jedna z obyvatelek nájemního domu v chrudimské Husově ulici.

„Situace se po několika dnech opakovala. Venčila jsem pejska spolu se sousedem a nejednou bum! Dělbuch dopadl tentokrát asi pět metrů od nás. Svého psa jsem zrovna nesla v náručí a jak se lekl a začal sebou škubat, tak mě citelně poškrábal. Podívali jsme se se sousedem nahoru a podle pruhu kouře jsme usoudili, že výbušnina vylétla někde z pátého až osmého patra nad vchodem s popisným číslem 786. Sousedův pes se samozřejmě také lekl a začal utíkat. Měli jsme co dělat, abychom ho znovu chytili. A mě navíc od té doby silně bolí ucho,“ říká žena, která z obavy před mstou neznámého výtečníka nechce uvádět své jméno.

K třetímu případu pak údajně došlo před několika dny, kdy vedle jiného psa opět přistála jakási prskavka.

Sousedé se zlobí

Někdo ze sousedů to nakonec nevydržel a umístil neznámému výtržníkovi k domovním schránkám nevybíravý vzkaz. Lidé zároveň spekulují, kdo je oním vandalem.

Pátrání na vlastní pěst ale nestačí, lidé by měli problém hlásit městské policii. „Jednání může být jistě kvalifikováno jako přestupek. Předpis zakazuje používání zábavní pyrotechniky s výjimkou doby kolem Silvestra. A pokud by došlo ke zranění, může mít případ i vážnější dohru,“ říká velitel chrudimské městské policie Josef Kudrnka.