Pražští kriminalisté si udělali výlet až do Horního Jelení. Zadrželi tam muže, který měl oloupit jednu pražsou prostitutku.

K činu mělo dojít na pražském Žižkově a násilník měl ženu ohrožovat pistolí. Údajně proto, že za poskytnuté erotické služby nechtěl zaplatit. „Muž zkontaktoval mladou ženu na základě inzerátu nabízejícího erotické služby a navštívil ji přímo v jejím bytě.

Za poskytnuté služby sice muž zaplatil předem, ale nakonec si zřejmě vše rozmyslel. Na ženu namířil krátkou střelnou zbraň a nešťastnici připravil o veškerou finanční hotovost ve výši 10 tisíc korun, dva mobilní telefony a notebook,“ uvedla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

K loupeži měl pachatele vyprovokovat dvousetkorunový doplatek, který žena požadovala za anální sex. Místo toho ale čelila namířené pistoli a tak raději vydala veškeré požadované věci i peníze a ženu ještě při odchodu z bytu zamkl. „Pachatele policisté vypátrali až v Horním Jelení na Pardubicku, kde byl také zadržen a následně eskortován přímo do Prahy.

Zadržený muž je ale v současné době prozatím v péči léčebny v pražských Bohnicích,“ doplnila mluvčí pražské policie Ivana Ježková s tím, že za trestný čin ozbrojené loupeže hrozí šestatřicetiletému muži i trest odnětí svobody v trvání až osmi let.