Na místo přijela hlídka, která na místě zjistila, že se jedná o muže z Chrudimě v silně podnapilém stavu. Strážníci ho služebním vozidlem převezli do nemocnici na internu, kde ale nebyl vůbec schopen dýchat do přístroje. Lékař rozhodl o převozu muže do Pardubic, kde na záchrance měl dost času přemýšlet o lásce k alkoholu.

Telefon s linkou 156 se ozval znovu ve tři čtvrtě na dvě. Oznamovatelka strážníkům řekla, že na prodejní ploše chrudimské firmy BaB pobíhá mezi vystavenými stany lovecký pes.

Uprchlík, jak hlídka zjistila na místě, byl velice přátelský. Nikoho nenapadal, takže strážníci nemuseli použít odchytové zařízení.
Pes měl na krku obojek se známkou a telefonním číslem. Po zavolání okamžitě přijela majitelka, která dostala na místě blokovou pokutu.
Kočka o lidi nestála

Strážníci městské policie mají často se zvířaty práci. Před pár dny jim volala žena, která chtěla, aby se postarali o divokou kočičku. Řekla, že ji pravidelně krmí, ale je jí zvířete líto. „Udělejte s tím něco,“ požádala. Hlídka přijela na místo a žena jim toulavou kočku ukázala. Než se ale všichni stačili vzpamatovat, tulačka byla fuč. Zřejmě o lidskou pomoc až tak nestojí.