O tom, že vlakové nádraží není noclehárna se přesvědčila dvojice mužů v úterý odpoledne. Výpravčí Českých drah ohlásil na Městkou policii Chrudim, že se na nádraží pohybuje opilý muž. Strážníci zde opilce pocházejícího z Pardubic skutečně nalezli. Jeho kumpán opilý nebyl, a tak mohl odejít. Dechová zkouška prokázala 1,68 promile alkoholu, a tak lapeného opilce čekala strážníkům toliko již známá cesta. Nejprve se s ním vydali k lékaři do místní nemocnice, a ten rozhodl o jeho umístění na pardubickou záchytku, kam jej muži zákona dovezli po deváté večer.

Úterní podvečer byl pro strážníky velmi kuriózní, neboť se vydali na lov zbloudilého netopýra. Vše začalo několik minut před osmnáctou hodinou, kdy se na strážníci rozdrnčel telefon a volající žena oznámila, že v Soukenické ulici se prochází netopýr, který následně zalezl pod odpadkový koš.

Volající žena v obavě o netopýrovo zdraví nelenila a rovnou zavolala i na Záchrannou stanici Pasíčka. Vedoucí Pasíček Josef Cach se následně obrátil na strážníky s prosbou, aby zvíře nejprve polapili s tím, že si jej vyzvedne. Muži zákona se proto do Soukenické ulice neprodleně vypravili a netopýra chytili. Ten na služebně strávil část noci, než si jej v ranních hodinách pracovníci záchranné stanice vyzvedli.

Krádeže balíčku žvýkaček jistě litovala zlodějka z Heřmanova Městce. V prodejně Kaufland ji při pokusu o loupež chytili a strážníci ji potrestali pokutou ve výši 1000 korun