Policisté z chrudimského dopravního inspektorátu mu tento týden sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. „Podezřelý se k uvedenému jednání doznal a všeho politoval. Nyní se nehodou bude zabývat soud. V případě uznání viny hrozí podezřelému až tříletý trest odnětí svobody," vysvětluje policejní mluvčí Jiří Tesař.

K nehodě došlo v sobotu 7. května, kdy čtyřiadvacetiletý šofér za volantem BMW najel na zvýšený obrubník následně do plotu a nakonec po přejetí několika tújí narazil do vzrostlé jabloně. Po nehodě řidič odešel směrem k restauraci ve Škrovádě. Policisté jej nalezli nedaleko hospody. Muž nadýchal 2,38 a 2,51 promile alkoholu. Způsobená škoda se vyšplhala na 65 000 korun.

Opilec skončil v nemocnici

Chrudim – O velikém štěstí může mluvit majitel koženého pouzdra s doklady, které ztratil během tohoto týdne v Chrudimi. Na služebnu Chrudimské policie totiž zavolala žena s tím, že u kruhového objezdu v ulici Dr. Milady Horákové nalezla kožené pouzdro, kde kromě osobních dokladů byla i vyšší finanční hotovost. Muži zákona majitele kontaktovali a ten si jej obratem vyzvedl.

V úterý odpoledne požádal strážníky o pomoc muž, který usedl na lavičku u Kateřinského kostela. Bolely jej nohy, nemohl chodit a cítil se velmi zle. Hlídka zjistila, že dotyčný je namol opilý, ale nebyl schopen samostatné chůze a měl silně nateklé nohy. Muže si proto převzali do péče zdravotníci.