Vše začalo už v pátek, kdy po sedmé hodině ráno oznámila na linku 156 volající žena muže spícího před dveřmi jednoho z domů v Topolské ulici. Když jej hlídka probudila, dotyčný jim oznámil, že chtěl pouze přespat u kamaráda, který na uvedené adrese bydlí. Když jej strážci pořádku vykázali, bez protestů odešel.

Další případ se odehrál v sobotu patnáct minut po půlnoci. Ve Václavské ulici u prodejny Penny Market seděl bezdomovec se psem, který volně pobíhal po ulici. Oznamovatel se právem obával, aby zvíře nezpůsobilo dopravní nehodu. Jak se však ukázalo, tak černosrstý, žíhaný chlupáč bez známky dotyčnému muži vůbec nepatřil, proto strážníci psa polapili a odvezli do chrudimského útulku.

V nedělí po čtvrté hodině odpolední se na linku 156 ozvala výpravčí z chrudimského vlakového nádraží s tím, že z vestibulu odmítá odejít bezdomovec, který tu bez jízdenky trávil čas. Když jej přispěchavší strážníci oslovili, bylo jasné, že právě s chůzí bude mít dotyčný evidentně potíže. Netušil, kde se nachází a po dechové zkoušce ukázal přístroj hodnoty 3,83 promile. Opilce ze Skutče převezla sanitka do Chrudimské nemocnice, kde se strážcům pořádku konečně podařilo zjistit i totožnost.