Hlídka auto zastavila, své vozidlo strážníci nechali asi dva metry za škodovkou. Když vystoupili, řidič vozidlo odbrzdil a to vlivem mírného klesání počalo couvat, přičemž narazilo do služebního auta strážníků. Naštěstí nedošlo k žádnému velkému karambolu.

Kontrolou strážníci zjistili, že šoférovi byl vysloven zákaz řízení motorových vozidel a dále že z jeho dechu je cítit alkohol. Pro podezření z několika trestných činů byla na místo přivolána hlídka obvodního policejního oddělení ze Skutče, která si věc na místě převzala. Dechovou zkouškou bylo řidiči naměřeno 3,06 promile alkoholu.

V pondělí po půl druhé ráno zjistili skutečští městští strážníci v Bělé, že v místní autobusové čekárně spí osoba. Již od prvního pohledu jim bylo jasné, že se jedná o „známou firmu"- bezdomovce, který byl již v minulosti opakovaně vykazován z podobných objektů, které využíval jako noclehárnu a znečišťoval. Bezdomovec musel ještě před opuštěním místa prostor uklidit. Strážníci si častějšími kontrolami čekárnu pohlídají. (mps)