Bez zábran

Jaroslav K. podle obžaloby i rozsudku zcela bez zábran opakovaně znásilňoval holčičku už od jejích pěti let. Zneužil při tom její důvěry, citové vazby, fyzické převahy a také neinformovanosti: páchal na ní různé sexuální praktiky a v jednom případě ji dokonce i opil ovocným vínem.

Jaroslav K. své nevlastní dceři v souvislosti se sexuálním násilím také vyhrožoval ublížením v případě, že cokoliv prozradí okolí.

S tři roky trvajícím sexuálním zneužíváním se dnes osmiletá dívka v dubnu letošního roku svěřila matce, která má s Jaroslavem K. ještě dvě mladší děti.

V montérkách

Jaroslav K.,  který se k soudu dostavil v montérkách, se k popsaným činům přiznal, ovšem s tím, že sexuální násilí na své nevlastní dceři začal páchat až v jejích osmi letech. Snažil se také přesvědčit soud, že se holčička jeho praktikám nebránila a dokonce o ně sama projevovala zájem. Záviděla prý své třináctileté sestřenici, že už přišla o panenství. Trval také na tom, že svoji nevlastní dceru začal znásilňovat až letos v únoru.

Z rozsudku

Senát  Krajského soudu v Hradci Králové uzavřel případ po dvoudenním projednávání. Osmiletý trest vězení uložil Jaroslavu K. jako trest souhrnný –  i za podvod, kterého se dopustil dříve.

Jaroslav K. bude muset absolvovat také ochranné ústavní sexuologické léčení, protože ze znaleckých posudků, které si soud nechal vypracovat, vyplývá, že obžalovaný je pedofil.

Rozsudek není pravomocný: státní zástupce i obžalovaný se proti němu odvolali.