Třicetiletého muže začátkem měsíce března obvinili pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež a přečinů krádež a poškození cizí věci. Koncem měsíce ledna letošního roku se měl dopustit loupežného přepadení pracovnice v jedné z provozoven v Heřmanově Městci. Maskovaný kapucí a nákrčníkem údajně mířil airsoftovou zbraní a vyžadoval vydání veškeré finanční hotovosti. Žena mu z obavy o svůj život a zdraví vydala z pokladny finanční hotovost. Navíc jí měl z ruky vytrhnout mobilní telefon. Následně se pravděpodobně vloupal do čtyř objektů a z nich odcizil finanční hotovost, alkoholické nápoje a cigarety. Do pátého se mu pokus vloupání nezdařil. Vyšetřováním případu se kriminalistům podařilo objasnit vloupání do dalších šesti objektů na Chrudimsku a Pardubicku. Z nich měl nezákonně odnést peníze, výherní losy, alkohol, cigarety a elektroniku. Jeden pokus vloupání mu nevyšel.

Trestní stíhání ho od dalšího páchání majetkové trestné činnosti neodradilo, protože se zřejmě vloupal do jednoho domu opakovaně, ze kterého nic neodcizil. Navíc s o dvanáct let mladším mužem se měl vloupat do dalších dvou domů a společně odcizit peníze, cigarety a elektroniku. Těchto uvedených skutků se dopustili v době, kdy byl na území České republiky vyhlášen nouzový stav. Za pokračující trestnou činnost kriminalisté staršímu z mužů sdělili obvinění pro podezření ze zločinu krádež a přečinu poškození cizí věci. Mladšího obvinili ze zločinu krádež.

Škoda na odcizených a poškozených věcech je bezmála 200 tisíc korun.

Vyšetřovatel případu podal prostřednictvím státního zástupce návrh na vzetí třicetiletého muže do vazby. Soudce Okresního soudu v Chrudimi návrh akceptoval a jeho vyšetřování bude probíhat ve vazební věznici. 

Pokud soud vinu obviněným prokáže, staršímu hrozí trest odnětí svobody až na deset let, mladšímu až osmiletý trest vězení.