„Oba muži porušili 20. října důležité povinnosti vyplývající z jejich funkce,“ potvrdil tachovský policejní mluvčí Václav Blahník.

Policisté při svém šetření zjistili, že instruktoři, jeden z Domažlic a jeden z Plzně, zanedbali několik základních povinností. Požadovaným parametrům neodpovídal ani padák, se kterým dívka z letadla vyskočila.

Padák měl propadlou technickou prohlídku a ukončenou životnost. Kromě toho nebyla dívka dostatečně proškolena a přezkoušena. „Policie zjistila, že dívka nebyla instruovaná, jak by měla být,“ dodal Blahník.

Tehdy sedmnáctiletá dívka z Chrudimi přijela do Erpužic na letiště se skupinou dalších lidí. Byl to její první seskok, ke kterému měla i písemné svolení rodičů. Zraněním, která utrpěla po pádu z více než šesti set metrů, na místě podlehla.

Letiště v Erpužicích je soukromé, parašutistické kluby si jeho zařízení pro svůj výcvik najímají. „Zatím byly paravýcviky na letišti pozastaveny, ale jinak je letiště normálně v provozu,“ uvedl správce Rudolf Krchov.