Oproti předloňským 3,3 milionu korun se částka za pokuty snížila na 2,5 milionu korun. Podle slov ředitele městské policie Petra Kvaše to však neznamená, že by byli strážníci hodnější. „Jsou to reakce na to, že jsme změnili styl práce. Největší pokles jde na vrub toho, že páni zákonodárci nám vymysleli krásné značky, začátek a konec měření rychlosti. Městská policie Pardubice se jako mnoho jiných městských policií v republice rozhodla, že měřit nebude. Proto je pokles peněz téměř milion korun,“ konstatoval Petr Kvaš.

Celkově strážníci rozdali o pětinu méně pokut a snažili se lidem hlavně domlouvat. Například při nasazování botiček na auta strážníci vybrali jen manipulační poplatek, ale velmi často nedávali řidičům blokovou pokutu. „Také ti motoristé, kteří parkovali na nesprávném místě poprvé, většinou pokutu platit nemuseli,“ poznamenal Petr Kvaš.

V Pardubicích loni strážníci mnohem častěji zasahovali u výtržností na hokejových zápasech. Kvůli tomu vzrostl počet případů, při nichž policisté použili „hmatů a chvatů“ na 42 případů, meziročně se zvýšil o 110 procent. Podle ředitele městské policie ani letošní čísla nebudou malá. „Minulý týden jsme čtyřikrát vyváděli fanouška hostujícího týmu. Pokaždé si koupil lístek znovu a vrátil se. Nakonec skončil na záchytce,“ nechal se slyšet Petr Kvaš.