Doma se peklo cukroví, ale jak už to bývá, žena znervózněla pohledem na kuchyňskou linku, kde byl dle jejího pocitu nevídaný nepořádek. Když chtěla, aby se druh chopil úklidu, nepřišla reakce, kterou očekávala.

"Místo úklidu padla odpověď, že Ježíšek se taky narodil ve chlévě a bylo zle," popsala atmosféru policejní mluvčí Eva Maturová. Mužova odpověď ženu údajně ale tak rozčílila, že se otočila s nožem v ruce a nebyla k zastavení. Partner ji sice chytil, ale čepel nože poranila jeho dlaň a prsty. Zranění naštěstí nebylo tak hluboké, proto lékařské ošetření nepožadoval, ale takto rozčílené partnerky se natolik bál, že přivolal policisty.

Požár rozvodné skříně v Úhřeticích, 23.12.2021
Rodině z Úhřetic narušil přípravy na Vánoce požár elektrické rozvodné skříně

"Oba jevili známky opilosti. Paní nadýchala 2,3 promile, muž 1,45. Žena vlivem alkoholu evidentně nevyhodnotila míru a vážnost situace," uvedla Maturová. Všemu se i před hlídkou smála a zároveň prý utvrzovala policisty, že bude v napadení pokračovat.

Úklid místnosti už ale nedopadl. Místo něj strávila agresivní žena čas na záchytce. Případem se nyní zabývají policisté z Heřmanova Městce, v jejím jednáním ovlivněném alkoholem spatřují přestupek proti občanskému soužití.