Muž se světle hnědými vlasy, štíhlé postavy a ve věku kolem 18 až 25 let tam kolem čtrnácté hodiny srazil na zem ženu za přepážkou a kopal do ní. Zakrvácenou zraněnou ženu musela sanita odvézt do pardubické nemocnice. Krimonalisté sice nechtějí z preventivních údajů zveřejňovat odcizené finanční částky, avšak podařilo se nám zjistit, že lupič měl z medlešické pošty ukrást 150 tisíc korun. Po pachateli, kterému hrozí pět až dvanáct let vězení, kriminalisté pátrají.

VÍCE ČTĚTE ZDE!

Východočeští kriminalisté vloni evidovali devět loupežných přepadení pošt, letos zatím pět případů. V dubnu to byla pošta v Lovčicích na Královéhradecku, v červnu se terčem útoku lupiče staly pošty v Jaroměři a Bystřeci na Orlickoústecku. Dne 14. července v Jablonném nad Orlicí lupič maskovaný šátkem, slunečními brýlemi a kšiltovkou ohrožoval pistolí pracovnici za přepážkou. Vedoucí pošty mu zbraň vyrazila z ruky. Lupiči se přesto podařilo sebrat peníze a odjet z místa činu na kole. Muž byl údajně přes 180 centimetrů vysoký, atletické postavy. Policisté po něm stále pátrají.

Podle policejního komisaře Krajského ředitelství Policie ČR v Hradci Králové, který si nepřál být jmenován, z uvedených pěti poštovních loupeží zatím byly zjištěni pachatelé dvou přepadení. „Objasněnost se pohybuje mírně nad padesáti procenty. Pokud se podaří odhalit pachatele, pak se při vyšetřování většinou zjistí, že má na svědomí loupeží více, často i mimo území východních Čech,“ uvedl kriminalista s tím, že k zájmovým místům lupičů patří nejen pošty, ale i bankovní ústavy, benzinové čerpací stanice a herny.

Mezi nejznámější loupežná přepadení pošty, která skončila odsouzením pachatele, patří případ z března loňského roku. Tehdy se v noci do pošty ve Starém Bydžově na Královéhradecku vloupal 65letý Jiří Robeš. Kromě nářadí si s sebou vzal i kuklu, nelegálně drženou pistoli a výbušninu. S její pomocí se pokusil otevřít trezor s téměř 113 tisíci korun, ceninami a jinými věcmi v hodnotě asi 30 tisíc korun. To se mu nepodařilo, proto odcizil jen 750 korun, které našel v pracovním stole. Přitom byl vyrušen policejní hlídkou. Aby zabránil svému zadržení, vystřelil dvakrát na jednoho z policistů, který byl oblečen do služebního stejnokroje.

Robeš jako zvlášť nebezpečný recidivista v minulosti strávil ve vězení celkem téměř 40 let. Naposledy byl v roce 1993 odsouzen za vraždu a jiné trestné činy na 23 let do vězení se zvýšenou ostrahou. V prosinci loňského roku hradecký krajský soud odsoudil Robeše na doživotí.